Novinky / akce

Fichtl Cup Předbořice

V roce 2012 mladé hasiče napadla myšlenka udělat Fichtl cup. Chtěli jsme zpestřit aktivitu Předbořic a rozhodli jsme se, že uděláme závody na FICHTLECH. Spoustu úsilí a času každým rokem dáváme do příprav trati, která vede od rybníka (Jezero) přes louky okolo lesa a pak se stáčí zase za rybník. Poslední 4 roky má trať něco málo přes 2 km. Naše snaha je zapojit lehčí, ale i těžší úseky do trati. Svépomocí na trati děláme minimálně týden před závodem. Letošní ročník pro nás bude již 7 a takové tradiční datum je začátek října.

Akce se koná vždy od rána, kdy závodníci najíždějí a dolaďují své stroje. Ve 12:00 je odstartována první kategorie Klasik, závodníci musí jezdit 60 minut. Po dojetí je přestávka a další závod je kategorie SPORT, SPECIÁL. Vítěz je ten, kdo má nejvíce ujetých kol v závodu.

První ročník 2012 byl oťukávací jak pro nás jako pro pořadatele, ale i pro závodníky, kterých na závod přijelo 9. Trať byla krátká, ale i tak se zřejmě místo a organizace zalíbila. Do druhého ročníku už jsme dali mnohem víc sil, aby trať byla lepší a vše propracovanější. Naše snaha byla odměněna 25 jezdci, což už byla větší podívaná. A rok se s rokem sešel a byl tu 3. ročník, který potěšil samozřejmě nás, protože přijelo bezmála 70 závodníků, což byla snad ta největší odměna za náš strávený čas.

S postupujícími léty pořádání této skvělé podívané se nám počet jezdců i návštěvníků rozrůstá a řev motorů je stále hlasitější. Doufáme, že se nám tato akce daří a spokojenost je na všech stranách.